Zbavte sa predsudkov z peria a páperia a s ním spojených alergií.

Niekoľko rokov sa páperové a perové výrobky nesprávne považovali za alergie vyvolávajúce - ale to je mýtus, ktorý pretrváva vďaka spomienkam na staré babičkine periny, ktoré neboli hygienicky ani sterilne ošetrené. To však neplatí v dnešnej dobe.

Naše perové výrobky sú z peria a páperia hygienicky spracovaného za použitia ekologických pracích prostriedkov a spĺňajúc EU normu. Sú sterilizované pri teploce 130°C, takže vnútri sa nenachádzajú žiadne živé organizmy. Vďaka tomu perie a páperie už nie je hrozbou pre alergikov.

Naše výrobky sú šité z hustotkanej 100% bavlnenej látky, ktorá bráni prenikaniu peria na povrch a zabraňuje vniku roztočov do vnútra. Na rozdiel od výrobkov z dutého vlákna, ktoré sú šité z redšie tkaných látok.

Niekoľko dôvodov návratu k perovým paplónom a vankúšom
Perie je prírodný materiál spolu s 100% bavlnou garantuje vysokú znášanlivosť
Hrejivosť - perie udržuje teplotu 4x lepšie ako duté vlákno
Hydroskopickosť - perie má schopnosť prijímať vlhkosť z vášho tela a pritom si zachováva svoje pôvodné vlastnosti, čo pri dutom vlákne nie je možné
Životnosť - pri dobrom zaobchádzaní a údržbe perový paplón vydrží aj 20 rokov, vankúš 5, čo je pre duté vlákno nedosiahnuteľné
Perový paplón aj vankúš sa výborne prispôsobujú tvaru vášho tela.
Možnosť prania
Nový spôsob spracovania peria a páperia a súčasne kvalitné látky umožňujú pranie paplónov a vankúšov. Na pranie doporučujeme používať väčšie bubnové práčky a prať pri teplote maximálne 60°C za použitia pracích prostriedkov určených na paplóny a vankúše s prírodnou náplňou, ktorý neobsahuje enzýmy. Bežné pracie prostriedky obsahujú enzýmy, ktoré ničia vlastnosti peria a páperia, keďže z nich odstránia prirodzenú vrstvu tuku. Náplň teda stráca svoje izolačné schopnosti. Vhodný môže byť aj prací prostriedok na vlnu. Po vypratí sušiť v bubnovej sušičke za pridania 2-3 tenisových alebo na to určených loptičiek.
Ako vyberať
Naše výrobky sú rozdelené do 4 kolekcií. Jednotlivé rady produktov Classic, Premium, ExcelentLuxus sa odlišujú pomerom periapáperia vo svojej náplni. 
Čím vyšší je podiel páperia tým je paplón ľahší pri rovnakej hrejivosti.
Skúste 90% páper a nič iné už nebudete chcieť. Pri kúpe vankúša podiel páperia nie je až tak potrebný ako pri paplóne, stále však platí čím vyšší podiel páperia tým je výrobok kvalitnejší.
Alergie
Ľudia často spájajú perie s alergiou, čo je nesprávne. To mohlo platiť v minulosti, no nie pre dnes spracovanom perí a páperí. Roztoče nežijú z peria ale z odumretých šupín našej pokožky.
Perie a páper sú vďaka svojím klimatickým vlastnostiam nepriaznivým prostredím pre výskyt roztočov. Na výrobu našich výrobkov používame husto tkanú látku, sypkovinu, ktorá je zároveň aj mechanickou zábranou pre roztoče. Aj vďaka tomu sa vo vnútri perových a páperových výrobkov roztoče takmer nenachádzajú, čo ich robí vhodnými aj pre ľudí trpiacich alergiou. 
Výrobky neodporúčame ľuďom, ktorí trpia alergiou na perie. Tento typ alergie sa však vyskytuje len ojedinele.
Kazetový paplón:
Je tvorený kazetami v tvare kociek. Kazety sú predelené prepážkou, ktorá zabraňuje premiestňovaniu peria, pričom zároveň nevznikajú studené spoje. 
Ako sa správne starať o paplóny a vankúše
Perie nie je náročné na údržbu. Po dodržaní nasledujúcich inštrukcií sa môžete spoľahnúť, že Vaše paplóny a vankúše dlho vydržia v dobrom stave.
  • Po použití pretrepať
  • Pravidelne vetrať
  • Uskladňovať na suchom a vetranom mieste
  • Nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu

Veríme že pod našimi paplónmi sa Vám bude spať príjemne.


Overené našimi zákazníkmi

Až 100 % naších zákazníkov nám dalo refrenciu. Tieto recenzie zbiera spoločnosť Heuréka. Ďakujeme.

-> Prejsť na hodnotenie na Heureka.sk

No products

To be determined Doprava
0,00 € Spolu

Check out